Sidemount potápění

V PADI kurzu Sidemount si ukážeme nové možnosti a techniky v potápění. Potápění se sidemount – bočním uchycení potápěčských láhví, dává potápěči při ponoru více volnosti a také bezpečnosti, tj. stát se nezávislým na zdrojích jiných potápěčů. Potápěč se systémem sidemout nemusí řešit problém s dosažením na ventily lahví, tak jako při potápění s láhvemi na zádech (dvojčetem) a rovněž tak
odpadá namáhavá přeprava těžkých lahví (dvojčete) v hůře přístupném terénu k vodě. Zajímavou výhodou potápění se sidemount výstrojí je i malá hmotnost konfigurace a nízký hydrodynamický odpor kompenzátoru vztlaku.

Co se budete učit?

  • Filozofie a konfigurace sidemount výstroje (umístění plicních automatik, vedení hadic, obsluha kompenzátoru vztlaku a dalšího příslušenství)
  • Využití dýchací směsi (gas management)
  • Plánování ponoru
  • Nouzové postupy při potápění se sidemount
  • Dokonalé vyvážení a kopové techniky

Cena: 11800 Kč

Jakou potápěčskou výbavu budete potřebovat?

Budete potřebovat základní potápěčskou výstroj, hliníkové láhve (stage S80), automatiky, hadice a další příslušenství přizpůsobené pro potápění sidemount. Náležitosti výstroje jsou předmětem výuky základní části teoretické přípravy kurzu.

Kdo se kurzu může zúčastnit?

Potápěč s kvalifikací Open water diver a vyšší, ve věku min. 15 let.

Cena kurzu zahrnuje:

Teoretickou výuku v učebně DiveClubu Vsetín, z.s., praktickou výuku na bazénu včetně vstupu na bazén a 3 ponory na volné vodě, plnění lahví vzduchem a certifikaci PADI.

Cena kurzu nezahrnuje:

Zapůjčení výstroje sidemount, dopravu a vstupy na lokalitu, ubytování a mimo ČR plnění lahví.

Vyzkoušejte si sidemount!

Rekreační sidemout potápění je postavené na základech a zkušenostech z jeskynního potápění, pro které byl tento systém v 80 letech vyvinut. Nese v sobě prvky technického potápění, jejíchž uplatnění si můžete nezávazně vyzkoušet pod dohledem instruktora.

Cena: 2500 Kč

Těm co se potápění se systémem sidemount bude líbit a rozhodnou se ve výcviku pokračovat, bude z ceny kurzu odečtena částka 800 Kč.

Cena zkušebního ponoru zahrnuje:

Lekce v kontrolovaných podmínkách zahrnuje kromě dohledu instruktora také zapůjčení kompletní výstroje sidemount.

Cena zkušebního ponoru nezahrnuje:

Dopravu a vstupy na lokalitu, ubytování a mimo ČR plnění lahví.

Zaujal Vás některý z našich kurzů? Kontaktujte nás.

Souhlasím s níže uvedenými podmínkami.

Odesláním tohoto formuláře spolu s údaji zde obsaženými, tímto výslovně prohlašuji, že souhlasím se zpracováním mých poskytnutých osobních údajů a jejich zařazením do databáze uživatelů společnosti DiveClub Vsetín,z.s., jakož i s tím, že takto poskytnuté osobní údaje mohou být poskytnuty společnosti PADI, v souladu s příslušnými ustanoveními zákona č.101/2000 Sb. O ochraně osobních údajů a o změně některých údajů v platném znění.