Open Water Diver

Objevte fascinující život, hojnost a rozmanitost druhů, žijících ve vodním světě. Potápění je cesta k novým zážitkům, které většina lidí nikdy neprožije, je to cesta do míst, které většina lidí nikdy neuvidí.

Na suchu si sestavíte potápěčský přístroj, obléknete si ho na sebe a bude se vám zdát, že jste těžcí a nemotorní. Ve vodě to bude úplně něco jiného. Budete se s potápěčským přístrojem cítit úžasně. První nádechy jsou pod vodou nezapomenutelné. Otvírají dveře do jiného světa. To co v něm ucítíte a uvidíte, bude jedinečné. Neexistují žádné zážitky podobné potápění!

V průběhu kurzu PADI Open Water Diver se naučíte základy potápění, které budete potřebovat k objevování podvodního světa s potápěčským přístrojem. Jako PADI Open Water Diver budete trénovaní pro potápění do maximální hloubky 18 metrů a obdržíte certifikaci pro potápění po celém světě.

Základním předpokladem pro získání kvalifikace Open Water Diver je věk 10 let. Potápěči ve věku 10 – 14 let získají kvalifikaci Junior Open Water Diver. U potápěčů ve věku do 12 let je hloubkový limit pro potápění omezen do maximální hloubky 12 metrů a musí se potápět s rodiči nebo poručníkem, anebo PADI profesionálem. U potápěčů ve věku 12 – 14 let je hloubkový limit již 18 metrů, přičemž se musí potápět s dospělým, kvalifikovaným potápěčem.

Po dokončení kurzu Open Water Diver jste oprávněn k:

  • Potápění bez dohledu instruktora v rámci limitů svého tréninku a zkušeností.
  • Plnění lahví vzduchem, získání potápěčské výstroje a jiného potápěčského servisu.
  • Plánování, vedení a zapisování ponorů na volné vodě při použití správné výstroje, v doprovodu partnera.
  • Pokračování v potápěčském tréninku v kurzu PADI Advanced Open Water Diver anebo v kurzech PADI Speciality.

Přehled kurzu PADI Open Water Diver

Kurz PADI Open Water Diver má tři části:

    • Rozvoj znalostí
    • Ponory v kontrolovaných podmínkách
  • Ponory na volné vodě

V části rozvoje znalostí se naučíte principy, pojmy a termíny, které budete potřebovat znát pro bezpečnost a k tomu, abyste si potápění užívali.

V průběhu ponorů v kontrolovaných podmínkách se budete učit a procvičovat potápěčské dovednosti v bazénu nebo ve vodě s bazénovými podmínkami pod přímým dohledem instruktora. Budete také procvičovat to, co jste se naučili v části rozvoje znalostí.

Při ponorech na volné vodě budete se svým instruktorem, na lokalitách vhodných pro začínající potápěče, procvičovat, používat a předvádět, co jste se naučili v předchozích dvou částech výcviku.

PADI (Professional Association of Diving Instructors) je světově největší potápěčská tréninková organizace. V roce 2016 slavila již 50 let od svého založení a v průběhu své činnosti se společnost PADI stala světová jednička ve výuce potápění. Díky tomu Vaši potápěčskou licenci uznají opravdu kdekoliv na světě.

Cena: 12900 Kč

Cena kurzu zahrnuje

Učebnici nebo e-knihu, ponory v bazénu a na volné vodě, potápěčskou výstroj včetně plnění lahví vzduchem (u kurzů vedených v ČR), deník ponorů a certifikační poplatek PADI.

Cena kurzu nezahrnuje

Základní výstroj ABC (brýle, šnorchl, ploutve, botičky, rukavice a kuklu), dopravu, vstupy na lomy, příplatek za dokončení kurzu v zahraničí u některých lokalit (Polsko, Chorvatsko, Egypt).

Skupinám a firemním kolektivům nabízíme zvýhodněné ceny a program výuky postavený „na míru“.

Zaujal Vás některý z našich kurzů? Kontaktujte nás.

Souhlasím s níže uvedenými podmínkami.

Odesláním tohoto formuláře spolu s údaji zde obsaženými, tímto výslovně prohlašuji, že souhlasím se zpracováním mých poskytnutých osobních údajů a jejich zařazením do databáze uživatelů společnosti DiveClub Vsetín,z.s., jakož i s tím, že takto poskytnuté osobní údaje mohou být poskytnuty společnosti PADI, v souladu s příslušnými ustanoveními zákona č.101/2000 Sb. O ochraně osobních údajů a o změně některých údajů v platném znění.